KONST / Litografier / Färglitografi 11885206
nr 1188 5206
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 385. Motivet: 33x40 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 juni 2018
kl 20:45:55
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
400 kr
600 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson